Kochani, po dłuższej chwili ujawniam się ponownie. Powstał bowiem projekt, program muzyczno- taneczny, który pochłonął nas bez reszty, a przede wszystkim niezmiernie ucieszył.

Maria de Buenos Aires – operita Astora Piazzolli. Dzieło, które kompozytor cenił najwyżej w swojej twórczości. ”Zachorowaliśmy”, a właściwie ja dostałam obsesji, aby to dzieło wykonać. Najpierw długo rozmyślałam w jaki sposób po prostu wystawić tę operitę w wersji scenicznej – jak jednak okazało się to niemożliwe, postanowiłam zrobić wszystko co w mojej mocy aby doprowadzić do wykonania w wersji koncertowej.

Tak więc powstał program koncertowy, muzyczno-taneczny, zawierający najpiękniejsze arie z operity, oraz wzbogacony o najbardziej znane tanga kompozytora. Projekt na siedem osób – dwa fortepiany, mezzosopran,  baryton, perkusję i parę taneczną.

Wszystkie aranżacje na dwa fortepiany wykonał Adrian Kreda, z którym mam zaszczyt i przyjemność pracować od lat, rodowity Argentyńczyk z Buenos Aires, tzw. ”porteno”. Wykonał olbrzymią i cudowną pracę, objął artystyczną opieką cały projekt. Namówił do współpracy swoich najbliższych przyjaciół, absolutnych mistrzów w gatunku tanga. Mam na myśli parę taneczną Francescę Del Buono (z Włoch), Johna Erbana (z  Wenezueli) oraz Juana Jose Laici z Argentyny, który śpiewa i gra na bandoneonie. W roli Marii występuje Magdalena Idzik (mezzosopran) a na perkusji dobarwia całość Szymon Linette.

Nie mogłam nawet wymarzyć lepszej międzynarodowej obsady do tego programu. Wykonują go bowiem ludzie mający tango we krwi, pasjonaci, entuzjaści, profesjonaliści w każdym calu.

Pierwszy nasz koncert odbędzie się w Sali Kameralnej budynku NOSPR w Katowicach w dniu 20 stycznia 2018. Zapraszamy wszystkich Państwa bardzo serdecznie. Godzina wydarzenia jest jeszcze w trakcie ustalania i wkrótce informacja pojawi się na stronie.

OBSADA:

DUO GRANAT - Tamara Granat ( fortepian) i Adrian Kreda ( fortepian, aranżacje wszystkich utworów na 2 fortepiany)
Magdalena Idzik- mezzosopran
Juan Jose Laici – baryton
Francesca Del Buono – tancerka
John Erban – tancerz
Szymon Linette – perkusja

Pełna informacja o koncercie znajduje sie tutaj.

POZDRAWIAM!
Tamara Granat